Wypracowanie w pustyni i w puszczy list zachęcający do przeczytania książki
W pustyni i puszczy to książka o Stasiu Twardowskim i Nel Rawlison to dwójka odważnych dzieci .Staś jest 14-letnim Polakiem a Nel 8-letnią Angielkią.Listopad 1890, Góra Lindego Drogi Ojcze!. A ja chciałbym zachęcić Cię do tego, byś podczas ich trwania przeczytał jakąś ciekawą książkę.. Ta lektura nie jest łatwa do czytania, bo przedstawia wiele wątków, obszerne opisy przyrody, sytuację .Czy, Twoim zdaniem, warto sięgnąć po książkę „W pustyni i w puszczy"?. Życzę miłego rozwiązywania.. Przeżyli oni wiele przygód.. Jak już nas porwali, pan Ghebr powiedział, że na pustyni niekiedy zdarza się, że piaski gwiżdżą i zmieniają kolor.. Muszę powiedzieć, że gdy ją czytałam, bardzo zaskoczyło mnie to, że taki młody chłopiec jak ty może tyle osiągnąć!. Trudno mi opisać, jak bardzo tęsknię za Tobą, bardzo chciałbym móc Cię w końcu zobaczyć.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Jest ona pełna przygód i ciekawych wydarzeń.. Drogi Mateuszu, piszę do Ciebie, ponieważ wiem, że są wakacje i masz dużo czasu.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma…Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska ..

Napisz list do kolegi zachęcający go do przeczytania wybranej książki.

List Nel do swojego ojca na podstawie książki "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami .. Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15; list zachęcający do przeczytania zemsty ksiązki pomocy 2009-05-19 08:18:48List zachęcający do przeczytania książki (W pustyni i puszczy ) .. Chciałam cię teraz zachęcić do przeczytania lektury w Pustyni i w puszczy .. Pamiętając bezcenne wskazówki Lindego, planował dalszą drogę.. Pragnę też zwrócić uwagę na to, że bohaterowie książek często podobni są z charakteru do ludzi, dzięki czemu możemy przemyśleć nasze postępowanie .Kraków 12.04.15r..

Polecam Ci ją do przeczytania.

Staś rozmawiał z nim o możliwości udania się do wioski plemienia Wa-himów, którego królem był ojciec Murzyna.. Nawiązując do tematu rozprawki stwierdzam, że czytanie książek to bardzo dobry wybór.. Opisano w niej wasze przygody i bardzo mi się podobała!. „Przygody Tomka Sawyera" to niewątpliwie książka godna polecenia - książka, którą czyta się z zapartym tchem, z niecierpliwością czekając na dalszy rozwój akcji.Geneza, czas i miejsce akcji.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Jest ona efektem podróży pisarza po Afryce.. Ta Książka bardzo mi się spodobała i z chęcią przeczytam ją jeszcze raz.Napisz list do kolegi zachęcający do przeczytania książki pt.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Nie dawno skończyłam ją czytać, było tam wiele akcji i przygód dwóch niesamowitych i bardzo odwarznych dzieci.. W trudnych chwilach potrafiłeś sobie poradzić.Powieść pt. „W pustyni i w puszczy" została napisana w 1911 roku przez Henryka Sienkiewicza.. Gebhr chciał przenocować.. Napisz krótki tekst, w któ-rym zachęcisz (lub zniechęcisz) swoich rówieśników do przeczytania powieści.. 2 x 45 min 45 min 45 min 2 x 45 min 2 x 45 min Scenariusz z wykorzystaniem metody dyskusji.. Ta długa ro./ Wypracowanie.. Na początku nie wierzyłam mu, ale jak kiedyś .2.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.I jak każdy nastolatek przeżywa również wiele sercowych rozterek, zakochując się w ślicznej Becky Thatcher..

Najpierw opowiem Ci o tym, co widziałam na pustyni.

3 Scenariusz lekcjiKsiążka pokazuje nam życie i zwyczaje w innym kraju, a także poucza.. Tematyka utworu jest współczesna pisarzowi.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY"Rozdział 36 Kali szybko nauczył się strzelać.. Jest ona pełna przygód i ciekawych wydarzeń.. źródło: kasiunia1234_02 2012-01-28 16:29:41 UTC #2 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomoc„W pustyni i w puszczy" jest książką o tematyce podróżniczo-przygodowej, w której opisane wydarzenia rozgrywają się na tle afrykańskiego krajobrazu oraz lokalnej historii.. W pustyni i w puszczy zawiera bardzo dużo stron ( treści) co zniechęca dzieci i przez to niektóre wolą oglądnąć film, ale przecież nikt nie musi czytać całej książki w jeden dzieńJ.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Pragnę też zwrócić uwagę na to, że bohaterowie książek często podobni są z charakteru do ludzi, dzięki czemu możemy przemyśleć nasze postępowanie .Jakie uczucia towarzyszyły ci podczas czytania książki w pustyni i w puszczy 2013-01-10 17:38:15; napisz list do kolegi w ktorym zachecisz go do czytania pt. Wielowątkowość historii o Stasiu i Nel widać przede wszystkim w trzech głównych motywach, poruszonych na łamach utworu.1909 r. - pomysł napisania powieści dla dzieci 27.10.1910 r. - ukazuje się pierwszy odcinek powieści w Kurierze Warszawskim..

Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.

Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową , Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.Napisz list zachęcający do przeczytania lektury "W pustyni i w puszczy" Napisać dużo !. Co prawda nie każdy człowiek, zwłaszcza młody lubi je czytać, ponieważ "świat techniki" idzie do przodu, dlatego młodzież woli spędzać czas przed komputerem lub telewizorem.Dobrym przykładem takiej książki jest powieść Henryka Sienkiewicza pod tytułem "W pustyni i w puszczy".. Bohaterowie są bardzo przyjaźni i prawdziwi co zachęca do czytania.. W pustyni i w puszczy 2011-02-27 16:46:51; Napisz ktotki opis w pustyni w w puszczy 2013-01-25 09:23:13; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. „W pustyni i w puszczy" według mnie jest książką wartą przeczytania.Chciałabym polecić książkę Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Należy do gatunku powieści przygodowo- podróżniczych.. Wiem, że nie lubisz czytać.Dobrym przykładem takiej książki jest powieść Henryka Sienkiewicza pod tytułem "W pustyni i w puszczy"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt