Napisz opowiadanie o szewczyku dratewce
2.Dostrzeżenie zniszczonego mrowiska na skraju drogi.. 9.Królewna uwięziona w wieży.jak dobrze znasz lekture szewczyk dratewka.. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez niedźwiedzia i .Szewczyk Dratewka pomaga zwierzętom.. Wydanie to jest dobrze napisane, polecam więc jego zakup, naparawdę warto mieć.. pomocny,przyjazny, zyczliwy,odwazny, dzielny, smialy,samolubny, zly, tchorzliwy, bohaterski wesoly.. Jest odważny, potrafi przeciwstawić się złej wiedźmie.Bajkę o dzielnym i pomocnym Szewczyku Dratewce również czytała mi mama.. iedak był z niego a biedak!. Forum, komentarze, oceny, opinie dla Szewczyk DratewkaRe: O Szewczyku Dratewce Post autor: Dany » 2020-04-23, 16:47 Koniec miesiąca, utwór przenoszę do limeryków, tam też można czytać, komentować i odpowiadać na komentarze.Jest to bardzo dobra książka, którą warto kupić młodemu czytelnikowi.. Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. Bardzo mi się podobało, że w wykonywaniu trudnych zadań pomogły mu zwierzątka, którym on wcześniej udzielił pomocy.Bajka z serii „Bajki polskie" Legenda o Szewczyku Dratewce Nr ISBN 978-83-950606-2-5 Format A3 - 297×420 mm Liczba kart: 19 Sugerowany wiek czytelników: od 4 do 11 latSzewczyk Dratewka - opinie, komentarze o produkcie.. Napisz tez jakie zachowania szewczyka swiadcza o wybranych przez ciebie cechach1.Wędrówka szewczyka Dratewki przez las..

Oprócz: Opowiadanie o szewczyku dratewce.

O bohaterskim czynie Szewczyka świadczy też Smocza Jama i figura wawelskiego, ziejącego ogniem smoka, którą do dziś można zwiedzać w Krakowie.Szewczyk Dratewka - młody, ubogi szewc, zarabiający na życie łataniem starego obuwia.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Zrozpaczony i zasmucony tym szewczyk, ujrzał płynącego właśnie po stawie wielkiego kaczora.. Księgarnia, Literatura dla dzieci i młodzieży.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Konspekt lekcji języka polskiego, „Szewczyk Dratewka" Temat: W świecie przygód Szewczyka Dratewki.. Aby moi uczniowie doświadczyli jeszcze innych form zabawy lekturą 21 listopada udajemy się do teatru na interaktywne przedstawienie „Szewczyk .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Cele lekcji: Uczeń: - zna treść lektury o Szewczyku Dratewce, - potrafi opowiedzieć losy bohatera, - opowiada treść wskazywanych ilustracji, - przy pomocy tekstu ustala kolejność zdarzeń przedstawionych w utworze,Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania..

Szewczyk pomyślał, że wykonanie tego zadania zajęłoby mu rok, i zasmucił się.napisz w zeszycie ,jakim mlodziencem byl Szewczyk Dratewka.Skorzystaj z okreslen wybranych z ramki.

4.Obietnica pomocy złożona przez mrówki.. 7.Dokarmienie głodnych kaczek.. Szewczyk Dratewka wiódł życie ubogiego szewca, mimo że nie miał dużego dobytku, to był pogodnym i dobrym człowiekiem.. Postanowił pomóc im i odbudował ich kopczyk.. 6.Napotkanie uszkodzonej barci i pomoc pszczołom.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.6.. Wtem wszystkie ryby i kaczuszki postanowiły (zgodnie z obietnicą) udzielić mu pomocy.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Wersja oryginalna Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.17 Lubelskie, Kraków 1962, s.192-193 Porównaj Oskar Kolberg, O szewczyku [w:] Dzieła Wszystkie t.8, Krakowskie, 1963, s.45-46 Krakowska wersja jest bardzo piękna i ciekawa, jednak większość dzieci zna dobrze "SzewczykaSzewczyk dotarł do miasteczka, w którym była wielka wieża.. Za każdym razem trzymałam kciuki, żeby przechytrzył złą czarownicę..

Ludzie w miasteczku powiedzieli Dratewce, że piękną pannę można wyzwolić z niewoli czarownicy, ale trzeba wykonać trzy zadania, które czarownica wymyśli.Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym,jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadania czarownicy.pamiętaj,że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech części np;jak to się zaczeło,co się wydarzyło później,jak to się skończyło.proszę o pomocSzewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. W tej wieży zła czarownica zamknęła piękną pannę.. Postawiła przed nim wielki kosz pełen maku wymieszanego z piaskiem i zamknęła go w komnacie.Dratewka miał do rana oddzielić od siebie ziarenka.. Królowa mrówek podziękowała Dratewce i wspomniała, że postara mu się .Król w podzięce za bohaterstwo i spryt Szewczyka, hojnie go wynagrodził.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu pierwszego zadania ?. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?. 5.Dalsza wędrówka.. Chodził od miasta do miasta i łatał buty.. a) napisać list b) wysprzątać zamek c) wyłowić złoty kluczyk ze stawu 8.. Całym jego majątkiem były torba i skromne odzienie.. 3.Pomoc biednym mrówkom.. Opowiada ona ciekawą historię o Szewczyku Dratewce, z którą zapoznać powinno się każde dziecko.. Pomaga kolejno: mrówkom, pszczołom, cyrankom (kaczkom) i uwięzionej pannie z wieży..

I rzeczywiście dzięki wspólnym wysiłkom udało im się odnaleźć kluczyk, który jedna z rybek przekazała kaczorowi, a on oddał go Dratewce.Napisz opowiadanie o szewczyku dratewce SandraUsiaFruzia SandraUsiaFruzia Był sobie szewczyk Dratewka.

Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Czarownica wyznaczyła szewczykowi pierwsze zadanie do wykonania.. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.Zadaniem domowym, dla chętnych, było ułożenie opowiadania o bracie szewczyka, który bardzo zazdrościł Dratewce i postanowił także wyruszyć w podróż.. a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. Wybierz książkowe zdjęcia aesthetic, a my powiemy Ci jakiego gatunku książkę można napisać o Twoim życiu!Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .. "Szewczyk Dratewka" - scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 6 latków Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl.. Idąc leśną ścieżką, napotkał zniszczone mrowisko.. Bohater o dobrym sercu, wrażliwy, współczujący.. Miasto zostało więc ocalone, a wśród mieszkańców znów zapanował spokój.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt