Wypracowanie z lektury kwiat kalafiora
7.Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.. Gabrysia była najstarszą z czterech córek państwa .Kwiat kalafiora - streszczenie.. Roman Robert Janusz Paweł Rafał 2.. Akcja rozgrywa się w Poznaniu.. sąsiadka Szczepańska.. STRONA 2.. Młodsza dziewczyna z uwagą.Kwiat kalafiora - streszczenie szczegółowe, 31 grudnia 1977, sobota Czternastoletnia Ida Borejko wraz ze starszą siostrą Gabrielą oglądają wystawę w Domu Mody „Telimena" w Poznaniu.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Lektury kwiat kalafiora cykl lekcji.. Gabrysia piecze tort na imieniny taty.. Na zgięciach i szwach tkanina migotała delikatnie i złoci- ście.Gabriela Borejko jest główną bohaterką powieści Małgorzaty Musierowicz pt. "Kwiat kalafiora".. 84% Mój ulubiony bohater z powieści "Kwiat kalafiora" Małgorzaty Musierowicz - przedstawienie Gabrysi Borejko.. (1 pkt.). 80% Kwiat kalafiora - charakterystyka Gabrysi Borejko; 83% Charakterystyka Gabrysi Borejko "Kwiat kalafiora".. Docenia wysiłki mamy, która potrafi tak sprawnie o wszystko zadbać.Kwiat kalafiora - Czas i miejsce akcji Wydarzenia ukazane w powieści rozgrywają się na przełomie lat 1977 i 1978, a dokładnie od 31 grudnia 1977 r. do 1 lutego 1978 r. Miejscem akcji jest mieszkanie Borejków przy ul.Kwiat Kalafiora..

Oprócz: Lektor lektury kwiat kalafiora.

2. jak nazywał się członek komitetu blokowego?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Natalia i Patrycja Ida i Natalia Ida i Patrycja Gabrysia i Natalia Dabrysia i Patrycja 3.. Które z córek Borejki były rude?. Ubierała się zwyczajnie, „nie była fanatyczką elegancji".. Powrót z przedsylwestrowych zakupów Idy i Gabrysi Borejkówien.. Pamiętaj, że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści.Kwiat kalafiora, sprawdzian .. Starsza dziewczyna ponagla ją do powrotu do domu z zakupami, gdyż jest głodna.Streszczenie krótkie.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Tematy lekcji do lektury kwiat kalafiora.. Login Hasło Zapamiętaj mnie.. Po obiedzie Borejkowie pojechali odwiedzić mamę do szpitala.kwiat kalafiora wypracowanie Logowanie.. „Kwiat kalafiora" to powieść młodzieżowa autorstwa Małgorzaty Musierowicz.. Są więc szkolne perypetie, pierwsze miłości, domowe obowiązki i wspaniałe, ambitne inicjatywy (założenie grupy ESD, której celem było okazywanie innym życzliwości).Geneza utworu i gatunek.. Jakiegi koloru była zasłonka, z której mama uszyła Gabrysi kreację sylwestrową?Transkrypt ( 25 z dostępnych 160 stron) STRONA 1..

Opinia o lekturze ?Kwiat kalafiora?

Decyzja mamy o pójściu na prywatkę córek.. Charakterystyka w innym dokumencie.. Siostry Borejkówny - Gabrysia, Ida, Nutria i Pulpecja - muszą się zmierzyć z sytuacją, kiedy w domu nie ma mamy.. Z początku Gabrysia ma problemy z pracami domowymi, ale z pomocą ciotki daje sobie radę.Książka pt. „Kwiat kalafiora" bardzo mi się podobała, ponieważ lubię czytać o życiu nastolatek, o ich problemach.. Kłótnia Idy i Gaby przy lekturze Arystotelesa.. Kwiat kalafiora to trzeci tom cyklu Jeżycjada, została wydana w 1982 r. Podobnie jak Kłamczucha to powieść o problemach młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie dorosłych, uczą się odpowiedzialności i samodzielności.. Gabriela Borejko - siedemnastoletnia sportsmenka o długich nogach.. W gotowaniu nie była zbyt dobra (przygotowała na obiad morszczuka, ale się spalił).. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o lekturze "kwiat kalafiora".Wypełniając test wiedzy, sprawdzasz ile wyniosłeś czytając tą lekture.. Bardziej szczegółowoWypracowanie jest charakterystyką Gabrysi Borejko, głównej bohaterki książki Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora".. Na zgięciach i szwach tkanina migotała delikatnie i złociście.. Jak miał na imię Rojek?. MAŁGORZATA MUSIEROWICZ KWIAT KALAFIORA.. Zresetuj hasło Zarejestruj sie .. najnowsze testy, wypracowania i ściągi od teraz na twojej poczcie ..

Oprócz: Tematy lekcji do lektury kwiat kalafiora.

Autorka zaprezentowała w niej typowe problemy, z jakimi zmagają się na co dzień nastolatkowie.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Gra w kosza w AWSie.. Książka opowiada o rodzinie państwa Borejków i ich problemach.. Gabrysia miała siedemnaście lat i była bardzo wysoką dziewczyną, bo mierzyła metr osiemdziesiąt.. Lektura bardzo mnie zaskoczyła.Kwiat kalafiora - plan wydarzeń 1.. 31 grudnia, sobota Suknia była różowa.. dotyczy książki M. Musierowicz.. Kiedy świadoma jego nadmiernej skłonności do wyznań Gabrysia wytknęła mu złe postępowanie, Janusz nazwał ją kalafiorem.Wypracowanie z książki ,,Kwiat kalafiora".. - Sitros - 26.03.2006 - Forum dyskusyjne gry filmy gra sprzęt fotografia PC onlineRzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów (m.in. Borejków, Anieli Kowalik, Robrojka, profesora Dmuchawca, Pawełka), problematyka (miłość w rodzinie, o miłości nastolatków, o dorastaniu i obowiązkach, wątek trudnej sąsiadki, wątek Dyskusyjnej Grupy ESD), testy sprawdzające z kluczem.. Wizyta Gabrysi u mamy w szpitalu.. MAŁGORZATA MUSIEROWICZ KWIAT KALAFIORA Wydawnictwo Akapit Press, Poznań 1998 r. 31 grudnia 1977 sobota 1 Suknia była różowa..

Oprócz: Lektury kwiat kalafiora cykl lekcji.

Gabrysia to 17 letnia dziewczyna.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.MAŁGORZATA MUSIEROWICZ KWIAT KALAFIORA.. Powrót mamy Mili w dniu imienin Ignacego.. Na szczęście z pomocą przybyła ciocia Fela, u której Borejkowie od tej pory jedli posiłki.. Rozmyślania Gabrysi nad wartościami materialnymi.. Kaczmarek.. Przekonałam się jak wyglądało życie w latach siedemdziesiątych i teraz już wiem, że bardzo różniło się od dzisiejszego.Z powodu natłoku obowiązków, jakie na nią spadły, bohaterka musiała zwolnić się ze szkoły.. Użytkownicy szukali również w naszych .Szybko zaprzyjaźnił się on z chorymi dziewczynkami, a zmęczoną Gabrysię zabrał do kina, a po seansie wyznał jej swoje uczucia.. Niechciane spotkanie z Januszem Pyziakiem.. Jak miała na imię mama Borejko?Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Kiedy mama 4 dziewczyn i żona Ignacego Borejki , przebywa ciężką operacje , Gabrysia musi zając sie domem.. Pani Borejko przebywa w szpitalu, gdzie operowano jej wyrostek robaczkowy.Najstarsza z panien Borejko, Gabrysia zajmuje się domem.. KWIAT KALAFIORA TEST :) dodał rafał (lat 14)Kwiat kalafiora - bohaterowie, Rodzina Borejków - niezamożna, niezaradna i pozbawiona siły przebicia.. Ostatniego dnia 1977 roku siostry Borejko: czternastoletnia Ida i siedemnastoletnia Gabriela wybrały się na zakupy.. Gabrysia i Pyziak godzą się.. Kowalski.. 84% Charakterystyka Gabrieli Borejko - "Kwiat Kalafiora .książka ,, Kwiat kalafiora '''' opowiada o losach rodziny Borejko.. Gabrysia to" rosła i dorodna siedemnastoletnia sportsmenka o niebywale długich nogach".. Kamienica rodziny Borejków.. .Witaj na stronie Quizz.pl.. Świat przedstawiony w lekturze: -Miejsce akcji: Poznań, najczęściej ul. Roosvelta 5-Czas akcji: od 31 grudnia 1977 roku do 1 lutego 1978 rokuAby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Lektor lektury kwiat kalafiora.. Miała szerokie i stanowcze brwi, jakby stworzone do tego, by nimi lekceważąco poruszać.76% Kwiat kalafiora - charakterystyka Gabrysi Borejko.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Owczarek.. Była bardzo wysportowana.. (1 pkt.). Główna bohaterka powieści - Gabrysia Borejko - musi przejąć w domu rolę mamy, bo ta przebywa dłuższy czas w szpitalu.Kłótnia Gabrysi z Pyziakiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt