Wypracowanie z lektury w pustyni i puszczy kl 5
Streszczenia lektur .. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. d) Spotkanie z lwem i zabicie Arabów.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Serwis zamknięty.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoLektury w kl. 5.. Nie było w powieści Kalego.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Sprawdź, ile pamiętasz!. Polub.. Udostępnij.. Przeżyli oni wiele przygód.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7864 razy Średnia ocena:5.. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Staś miał czternaście lat.. Podkreśl przygodę dzieci, która Cię zafascynowała i opisz ją, uzasadnij swój wybór.. Gebhr chciał przenocować.. Był blondynem o niebieskich oczach.5.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Wypracowanie w pustyni i wpuszczy.. Ojciec natomiast był Polakiem.Pustynia Libijska Pustynia Libijska była bardzo piękna.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Skomentuj.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. równiez przezywaz niesamowite przygody w afryce 2.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. 2012-03-12 19:15:58Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. W niektórych miejscach - tam, gdzie był dostęp do rzeki - rozciągały się wioski, położone w znacznej odległości od siebie.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Inne tryby testu.. Rozwiąż test!Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy "..

Rozwiąż test!Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

c) Wizyta u Mahdiego.. Lektury; List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) REKLAMA.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. e) Przygoda z Kingiem.. Czym była fatamorgana ?. Kim była Fatma ?. Był to zielony, uprawny, urodzajny pas wzdłuż rzeki Nil.. Pytania .. Lektury klasy 5i: 1.. Pytania zawarte w teście.. Rozwiąż test.. Ściągi .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Klasa 5 Polski.. Zadaj pytanie Wypracowania.. 12,954 wizyt.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przeżyli oni wiele przygód.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. 2011-04-26 09:31:31 Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury ,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10 Jakie może być wypracowanie z lektury " w pustyni i w puszczy " ?. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę ..

Sprawdź swoją wiedzę z lektury!

Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. Mapa witryny.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Gebhr chciał przenocować.. Ferenc Molnár „Chłopcy z Placu Broni" 21 marca - początek omawiania i test znajomości lektury.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. 0 głosów.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Czym obdarowano wtedy Nel ?. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Życzę miłego rozwiązywania.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Była Francuzką.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraStaś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Kto zorganizował porwanie dzieci ?. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Test z lektury „Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraWypracowania .. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?.

... 20 grudnia - wypracowanie klasowe.

a) Tajemnicze porwanie.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. nie nazywał Jej.. Mirusinda 4 lata temu.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. f) Nocna wyprawa - odkrycie obozu Lindego.wypracowania i streszczenia lektur • szkoła podstawowa i nie tylko • pliki użytkownika ociobus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert przybywa jedenastoletnia Ania Shirley.doc, Charakterystyka Ani Shirley.doc 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. 2.W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Udostępnij Udostępnij wg Agadudzik14.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy" 16 maja - początek omawiania, 30 maja .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt