Wypracowanie z pinokia klasa 4
Pinokio znalazł Dżeppetto w brzuchu wieloryba.. Dżeppetto niedawał sobie z nim rady.. Był to jego przyjaciel.. Czego najbardziej pragnie Pinokio?. Świadczy o ty to, że uratował go z opresji, wyciągając go z brzucha rekina i tym samym ratując jego życie.Nosił ubranko z papieru w kwiatki, czapkę z ośródki chleba oraz trzewiki z kory drzewnej.. Ubranie było z papieru w kwiatki.. To właśnie drewno znalazło się w warsztacie stolarza Antoniego, lecz wszyscy.Na pewno nie było to drewno wysokiej klasy, tylko zwyczajne polano, jakie przygotowuje się na zimę, na opał do kominków i pieców.. W domu świerszcz chciał przekonać Pinokia, że źle postępuje i nie powinien tak robić.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się.wzory GREG - Dorota Stopka - Wypracowania - gotowe wzory to książka, która niezawodnie przyda się wszystkim uczniom mającym problemy z samodzielnym formułowaniem wypowiedzi pisemnych.. drewniana kukiełka.. Wystrugał go stolarz Geppetto.. .Streszczenie pinokia kl iv Pinokio pinokio pinokio PINOKIA: najnowsze blogi, opinie, komentarze, ktorych glownym tematem jest PINOKIA; pinokia nochale pinokio, szukana fraza: " Pinokio - Wyszukiwarka Wymyśl i opisz dalsze losy Pinokia Jeszcze Odbyły się szkolne eliminacje do iv dzielnicowego festiwalu.. Na samym początku swego życia Pinokio był bardzo niegrzeczny, pierwsze co zrobił, to pokazanie języka Dżepettowi, zerwanie i podeptanie jego kapelusza oraz ucieczka z domu.Pinokio poszedł z Kotem i Lisem do: a)do Krainy Zabawek b) na Pole Cudów c) do Miasta Snów 14..

Są rzeczy, które też możesz otagować Pinokio wypracowania klasa 4?

Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.. )Nos Pinokia, długi i szpiczasty, wydłużał się jeszcze przy każdym jego kłamstwie.. Zamykając ten komunikat (klikając w przycisk "X"), potwierdzasz, że przyjąłeś do wiadomości wskazane w nim działania.świerszcz kazał mu iść do szkoły, B. świerszcz nie chciał pomóc pajacowi w uwolnieniu Dżepetta z więzienia, C. świerszcz po dłuższym napominaniu chłopca stwierdził, że Pinokio jest pajacem 4.. Maksymalnie możesz uzyskać 300pkt.. Ubranko ma z papieru w kwiatki, buty z kory drzewa oraz czapeczkę z miękiszu chleba " Geppetto, który był bardzo biedny, zrobił mu ubranko z papieru w kwiatki, buty z kory drzewa, a czapeczkę z miękiszu chleba".4.. Gdy Pinokio odnalazł Dżeppetta fale się coraz .To był Pinokio.. Plis o pomoc .W tejże chwili rozmowę ich [Pinokia i Robaczka Świętojańskiego] przerwał leciutki szmer zbliżających się kroków.. Cechowała ją skłonność do kłamstwa.. Mimo swoich wad nigdy nie dał się przekupić.Z niesfornego pajacyka staje się wreszcie odpowiedzialnym chłopcem, który potrafi dbać o innych i poświęcać się dla nich.. Pewnego dnia Pinokio uciekł z domu i zwrócił się do policjanta, że jego ojciec go bije i kara.. w załączonym linku do Polityki Prywatności przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszego serwisu..

z klasy 3b Pinokio streszczenie-Prace, szkolne wypracowanie o pinokiu dalsze losy pinokia .1.

(0-1p) a) zamienić się w bardzo silnego pajacyka b) zostać chłopcem z krwi i kości c) zostać sławnym artystą cyrkowym d) stać się znaną osobistością 5.. Stopy Pinokia zwęgliły się, ponieważ: a) wpadł do ogniska b) oparł stopy na fajerce z rozżarzonymi węglami c) wrzucono go pieca d) Ogniojad wrzucił go do ognia 6.. Jaki wyrok wydał Sędzia, kiedy Pinokio opowiedział mu swoją historię i wydał oszustów?. Natomiast nos posiadał niezwykłą właściwość.. P inokio jest z charakteru psotnikiem, leniem i samolubem, bo sie nie dzieli z nikim niczym.. Akcja „Pinokia" zaczyna się, gdy w ręce stolarza Wisienki trafia niezwykłe, mówiące drewno.. Gadający Świerszcz ostrzegał Pinokia przed: a) złym Dżeppettem b) Dzieweczką o błękitnych włosach c) porzuceniem ojcowskiego domu d) pozostaniem w ojcowskim domu 5.. Nie nadaje się ono na zwykłą nogę od stołu, więc rzemieślnik daje je w prezencie przyjacielowi imieniem.Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny.. Pajac poruszał się lekko, zwinnie i energicznie.. Pinokio został wyciosany z magicznego kawałka drewna przez staruszka imieniem Gepetto.. To z powodu nosa, który zawsze na koniuszku był czerwony i błyszczał się jak wiśnia.Nos Pinokia zgodnie z.Pinokio pokazuje swój charakter, gdy decyduje się oddać życie ze swojego najlepszego przyjaciela - Arlekina..

Przykre przygody Pinokia spowodowały, że zaczął on żałować swojego złego zachowania.Jak napisać wypracowanie "moja klasa"?

Na pewno nie było to drewno wysokiej klasy, tylko zwyczajne polano, jakie przygotowuje się na zimę, na opał do kominków i pieców.. Jednak kiedy tylko chłopczyk był zdolny do poruszania się - zaczął psocić.. Dżeppetto dla Pinokia był jak ojciec, mieszkał razem z nim ale Pinokio gdyż już niebył aż taką kukiełką był bardzo niegrzeczny.. Załóż własny blog!Pajacyk miał długie nogi, na których nosił trzewiki z kory drzewnej.. Jego ręce nie odznaczały się czymś szczególnym.. To właśnie drewno znalazło się w warsztacie stolarza Antoniego, lecz wszyscy mówili do niego majster Wiśnia.. Gadające drewno w pracowni majstra Antonia.. Zwęglenie stóp Pinokia nastąpiło wskutek: A. jego bezmyślności, B. złośliwości Lisa i Kota, C. przebiegłości Gadającego .Z trójdzielnością kompozycji.i trzeba dokończyć to: (.. Myślę, że pajacyk zasłużył na to, aby zostać chłopcem.. Specjalnie dlaTo pajacyk z drewna o długim nosie, wydłużającym się podczas kłamstwa i bez uszu.. Nabycie kawałka drewna przez Dżeppetta.. Gdy Pinokio został już chłopcem, jego wygląd znaczenie się zmienił - miał piękne błękitne oczy, kasztanowe włosy oraz niezwykle radosną i dobrą twarz.4.. Kukiełka była lekkomyślna, łatwowierna, leniwa i niegrzeczna..

Nie służył on tylko do wąchania, lecz gdy Pinokio kłamał, jego narząd węchu wydłużał się.Pinokio-wypracowanie na ok. 2 strony.

Mazzanti) To główny bohater utworu, pajacyk wystrugany z kawałka drewna przez staruszka o imieniu Dżepetto.. Łatwo ulegała złym wpływom.. Właściwie od początku sprawia swojemu opiekunowi mnóstwo kłopotów.Streszczenie.. Dżepetto trafił do więzienia a Pinokio się z tego bardzo cieszył.. Majster Wisienka był: (0-1p) a) staruszkiem, który wystrugał pajacyka Pinokia b) najlepszym przyjacielem Pinokia c) dyrektorem cyrku, złym .Pinokio w pierwszym wydaniu powieści (ilustr.. Pinokio jednak .Test z lektury Pinokio.. Pewnego razu był sobie kawałek drewna.. Dżeppetto dla Pinokia był jak ojciec, mieszkał razem z nim ale Pinokio gdyż już nie był aż taką kukiełką.Dżeppetto nie dawał sobie z nim rady.Nogi i ręce szczupłe.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Jego ubranie jest z papieru, buty drewniane, a czapka ze skórki po chlebie.. Serwis zamknięty.. Wystruganie pajaca Pinokia.Sprawdzian dla klasy IV ze znajomości PINOKIA.doc • Sprawdzian dla klasy IV ze znajomości PINOKIA.. Pinokio pierwszy raz spotkał się ze świerszczem.. Pinokio to chłopiec, którego każda część ciała była drewniana.. Już na samym początku pokazał swemu twórcy język, uciekł mu z rąk i doprowadził do zamknięciaWszystkie części twarzy: oczy, uszy, usta, nos, włosy miał wyrzeźbione z drewna.. Jeszcze o ubraniu 1 zdanie i cech poparte przykładami, swoje zdanie i zakończenie!. a)skazał Pinokia na 4 miesiące więzienia b)skazał oszustów na 4 miesiące więzienia c)uniewinnił Pinokia 15.Dżepetto miał z nim jednak sporo problemów wychowawczych.. Za ubranie służyła bohaterowi bluzka wykonana z tapety, czapka z połowy bochenka chleba oraz buciki z kory brzozowej.. Ciekawie byłoby żyć w średniowieczu ( opowiadanie z narracją pierwszoosobową ).Wypracowanie pewnego dzieciaka;] Drogi Wykopowiczu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt