Wypracowanie na temat pana kleksa
Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Dlaczego?. Pan Kleks zamierzał wkrótce nauczyć chłopców czytania książek ze szpulek, co znacznie przyspieszało czytanie i nie męczyło wzroku.List do Pana Kleksa - Napisz list do Pana Kleksa, w którym opowiesz o sobie i poprosisz, aby przyjął cię do swojej Akademii.. 2.Jak wyglądał profesor?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Uczył ich wrażliwości na krzywdę zwierząt, piękno przyrody, czułości dla starych i zniszczonych sprzętów, które sam leczył.. 2.Jak wyglądał profesor?. List do pana Kleksa w imieniu wybranego bohatera lektury.. 7.Dlaczego warto było poznać pana Kleksa?Plik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009„Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Poniedziałek 26 X. Rozwiąż test!4.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Opuszczali ją chłopcy dobrzy, grzeczni, wrażliwi i o bardzo rozwiniętej wyobraźni.. 5.Jakie cechy charakteru pana kleksa sprawiły że był niezwykłą osobą?.

Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówW „Akademii Pana Kleksa" opisana została niesamowita historia półrocznego pobytu Adasia Niezgódki w niecodziennej, fantastycznej szkole.. Historia Dywizjonu 303 - na podstawie książki Arkadego Fiedlera.. 3.W co najczęściej się ubierał?. Oprócz: Nawyki i przyzwyczajenia pana Kleksa.. Ciekawostką w stroju Pana Kleksa są niezliczone kieszenie wypełnione skarbami, wśród których najważniejszym jest tabakiera skrywająca zapas kolorowych piegów o rozmaitych rozmiarach i kształtach.Jan Brzechwa, "Akademia pana Kleksa" - test z lektury na poziomie trudnym.. NIE:Napisze wypracowanie na temat"Bo Pan Kleks potrafi wszystko"wykorzystując poniższe pytania: 1.Kim był Ambroży Kleks?. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy CzekoladowejPan Kleks tak organizował lekcje, że uczniowie nigdy się nie nudzili..

Oprócz: Magiczne przedmioty w akademii pana kleksa.

Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Pan Kleks pokazał im, w jaki sposób należy rozplątywać litery i łączyć je w długie nitki, które nawijali na szpulki.. Podobne wypracowania.. Serwis zamknięty.. Cechy baśni, opowiadanie z dialogiem.. 7.Dlaczego warto było poznać .Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. Wyprawa pana Kleksa.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Nawyki i przyzwyczajenia pana Kleksa.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Wypracowanie Akademi Pana Kleksa.. Tajemnicy tych sekretów pan Ambroży strzegł jak oka w głowie.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Gdzie Adaś znalazł pana Kleksa po przybyciu Anatola i Alojzego?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Plik wypracowanie na temat pana kleksa.txt na koncie użytkownika vnikil2011 • Data dodania: 27 mar 2016Opowiadanie..

Praca w czteroosobowych grupach- pogrupowanie wiadomości na temat Pana Kleksa.

4.Jak Pan Kleks bawił uczniów?. Przygotowuję się do opowiedzenia ulubionej baśni w piątek 23 X.. Po przędzeniu liter w książkach pozostawały puste stronice.. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Szanowny panie profesorze!. Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.. Dowiadujemy się, że każdego ranka Pan Kleks zażywał płyn na pamięć, posiadał również tabakierkę, w której trzymał piegi.Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Opis Pana Kleksa.. 4.Jak Pan Kleks bawił uczniów?. Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie" w swoim ubraniu.. Witamy na zalicz.net!. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa..

5.Jakie cechy charakteru pana kleksa sprawiły że był niezwykłą osobą?

Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach.. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Magiczne przedmioty w akademii pana kleksa.. Zajęcia w Akademii zostały rozplanowane na sześć godzin dydaktycznych w blokach dwugodzinnych.Wypracowania - gotowe wzory to książka, która niezawodnie przyda się wszystkim uczniom mającym problemy z samodzielnym formułowaniem wypowiedzi pisemnych.. Równie ciekawym miejscem w Akademii była kuchnia, do której wstęp miał tylko Adaś, pracujący tu jako pomocnik Pana Kleksa.Adam prowadził pamiętnik, w którym można było znaleźć także wiele wzmianek na temat Pana Kleksa.. a)Wygląd b)Cechy charakteru c)Sposób poruszania się d)Przyzwyczajenia i umiejętności 5.Uczniowie klasy 4b na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa.. Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa.. 6.Jak uczył żyć?. Specjalnie dla nich autorka publikacji stworzyła wzorcowe wypracowania na najbardziej popularne tematy zadawane przez nauczycieli.. Użytkownicy szukali również w naszych .Zwykle ma na sobie długi surdut koloru bordo, a pod nim cytrynową kamizelkę zapinaną na szklane guziki wielkości śliwek.. Pan Kleks stworzył wspaniałą szkołę.. Wklejenie odpowiednich karteczek do tabeli umieszczonej na tablicy, przerysowanie i przepisanie jej do zeszytu.. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Przy jakiej ulicy mieściła się Akademia?. 3.W co najczęściej się ubierał?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt