Wypracowanie z lektury w pustyni iw puszczy
- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera2.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeńWypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy.. Polecamy na dziś .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Wypracowania .. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Gebhr chciał przenocować.. Podobne pytania.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. ODWDZIĘCZĘ SIĘ NA 100% Proszę o pomoc do końca ferii.Staś i Nel znajdowali się razem z Arabami na pustyni.. Inne tryby testu.. 0 ocen | na tak 0%.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach..

Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy.

Życzę miłego rozwiązywania.. Książka opowiada o przygodach Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison w Afryce.. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .• W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanie • Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" • Główne wątki literackie „W pustyni i w puszczy" • Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy" • Spotkanie ze słoniem - opis przygodyGeneza, czas i miejsce akcji.. Beduini dostrzegli oznaki działalności złych duchów, które zdawały się być odpowiedzialnymi za zmierzanie w ich stronę burzy piaskowej.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Powieść była pierwotnie wydana w odcinkach w latach 1910 - 1911 w Kurier Warszawski i, z minimalnym opóźnieniem w stosunku do Słowa, także w Dzienniku Poznańskim .Moim zdaniem po przeczytani lektury pt.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. 2.W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru - Kopia W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru..

Rozwiąż test!Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" ...

Prawda czy fałsz?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Przeżyli oni wiele przygód.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Nie wszystkim jednak poświęca jednakową uwagę.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Problematyka.. Gebhr chciał przenocować.. Ściągi .. Rozwiąż test.. Pytania .. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Połącz w pary.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Bohaterzy szkolnych lektur!. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Bohaterem, który towarzyszy w trakcie wielu przygód dzieciom, jest pies rasy mastiff nazwany Sabą, czyli po arabsku „lwem".Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. pomocy !. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy - powieść dla młodzieży z 1911 roku autorstwa Henryka Sienkiewicza.. .W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Pytania zawarte w teście.Potrzebuje wypracowanie z lektury W pustyni i w puszczy temat:Najniebezpieczniejsza przygoda Stasia, tak jakby Staś opowiadał o niej ojcu i panu Rawlisowi..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Zadaj pytanie Wypracowania.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocCzas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. - Książka "Mały Książę" Rozpoznaj lektury szkolne na podstawie jednego .W powieści „W pustyni i w puszczy" Sienkiewicz wymienia około stu pięćdziesięciu gatunków zwierząt i tyle samo gatunków roślin.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Skomentuj.. Mirusinda 4 lata temu.. Dzień był niezwykle ciepły, a w powietrzu wyczuwalny był dziwny zapach.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!. Udostępnij.. nie nazywał Jej.. 0 0 Odpowiedz.. Zatytułuj tą historię.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Przeżyli oni wiele przygód.. Quiz w Poczekalni.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Dominika Grabowska 15 lutego, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 2 komentarze Staś Tarkowski, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, był z pochodzenia Polakiem.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. W pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. Streszczenia lektur .. Lektury; List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) REKLAMA..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt