Wypracowanie z szatan z siódmej klasy
Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy .„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego - strona 2.. W formie opowiadania z dialogiem napisz, co czekało na Adama w .Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Harry Potter .. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń.. Przyczynę powstania Szatana z siódmej klasy autor wyjaśnia w tekście innej powieści pisząc, że zawiera ona trzy czwarte prawdy i jedną czwartą zmyślenia, a nazwiska profesora Gąsowskiego i Adasia Cisowskiego są autentyczne (jest to żart i autoreklama).Sprawdzimy swoją wiedzę na temat książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"!.

Podobne działy.Szatan z siódmej klasy.

Ponadto zapraszamy na stronę gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.WYPRACOWANIE 1.. Opowiedz o nich czytelnikom.. - taką oto depeszą rozpoczyna się nowy rozdział powieści, którego autorem jesteś Ty.. [ML]Geneza „Szatan z siódmej klasy" został wydany w 1937 roku (autor zakończył pisać powieść latem tego samego roku, w Zakopanem).. NOWA GRA.. * Adam Cisowski - sprytny uczeń siódmej klasy o przezwisku "Szatan" ze względu na jego spryt, odgadł metodę pytania profesora, za rok miał zdawać maturę, rozwiązał zagadkę złodziei drzwi.Szatana z siódmej klasy napisał autor wielu znanych i lubianych książek dla dzieci i młodzieży - Kornel Makuszyński.. 74% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie oraz opis Adasia Cisowskiego.. Z jakim emoji kojarzysz się swojemu crushowi?Zadanie: szatan z siódmej klasy napisz plan wydarzeń dotyczących rozwiązania zagadek oraz adasia podczas pobytu we dworku w bejgołach.. Wszystko to razem sprawia, że „Szatana z siódmej klasy" czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością.. 73% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.Plik Szatan z siódmej klasy tematy wypracowań.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder SZATAN Z 7 KLASY • Data dodania: 22 kwi 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie Geneza Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński - opracowanie W tym odcinku znajdziecie charakterystykę bohaterów oraz omówienie wybranych motywów.„Szatan z siódmej klasy" - recenzja książki Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników..

wypracowanie;.

"Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to typowa powieść detektywistyczna, w której główny bohater, obdarzony umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, "po nitce do kłębka" odnajduje rozwiązanie zagadki.. Darzy innych ludzi sympatią, nie jest zawzięty, nie potrafi długo się złościć.. 76% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.76% ''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie.. Lektury szkolne.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z .• Szatan z.. Witamy na zalicz.net!. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz.. Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. "W czasie wakacji poznałam niezwykłego chłopca" - Wanda Gąsowska pisze list do koleżanki.. Poniżej przedstawiam etapy rozumowania Adama Cisowskiego, które doprowadziły go do .. Szukaj.. Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę .Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "0 głosów.. Rozpocznij quiz.. "Adamie, przyjeżdżaj szybko do Bejgoły, wydarzyło się coś niezwykłego!".

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!

Napisz list do kolegi (koleżanki), w którym podzielisz się wrażeniami na temat książki Szatan z siódmej klasy.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Powieść została napisana w 1937 roku.. Witamy na zalicz.net!. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.Wydana w 1937 roku powieść Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy" opowiada o losach Adasia Cisowskiego - niezwykle bystrego ucznia jednego z warszawskich gimnazjów, który dzięki swemu zmysłowi detektywa rozwiązuje kolejne, nieraz bardzo trudne zagadki.Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. Zredaguj tekst listu, charakteryzując Adasia Cisowskiego.. Ogólna wiedza literacka.. Nazywany był szatanem przez profesora Gąsowskiego ze względu na jego przebiegłość i spryt.Szatan z siódmej klasy list do kolegi o Adasiu Cisowskim List do kolegi o Adasiu Cisowskim Opisz w liście jak Adaś Cisowski przyznał się profesorowi Napisz list do kolegi o Adasiu Cisowskim W liście do kolegi napisz o Adasiu cisowskim.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Zamknij.. Wypracowanie Na6.pl.. polski wypracowanie matematyka angielski historia biologia rozprawka chemia fizyka opis oblicz..

Motyw rodziny - Motyw rodziny .66% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie.

Adaś ma ogromne poczucie humoru, przy czym nie stroni od żartów również na swój własny temat.. 298 wizyt.. Powieść jest przezabawną historią, pełną tajemnic, zagadek i ich rozwiązywania.CHARAKTERYSTYKA ADAMA CISOWSKIEGO Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Szatan z siódmej klasy (K. Makuszyński) Geneza utworu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt