Wypracowania z lektury w pustyni i puszczy
TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. 0 ocen | na tak 0%.. Jest on jednym z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Inne tryby testu.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Nie było w powieści Kalego.. Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Uprowadzone dzieci kontynuują wędrówkę przez zmienny krajobraz, który jest dla nich czymś zupełnie nowym.-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Życzę miłego rozwiązywania.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. Rozwiąż test.. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Przydatność 65% Streszczenie lektury "W Pustyni i w Puszczy".. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

W pustyni i w puszczy - streszczenie w pigułce (z filmem) .Opisy przyrody (dżungli, pustyni itp.) w „W pustyni i w puszczy" Przyroda w książce zatytułowanej „ W pustyni i w puszczy " pełni rolę niezwykle ważną.. Już na początku powieści możemy poznać opiekuńczy stosunek chłopca do dziewczynki - tłumaczy jej zawiłości .Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. Przeżyli oni wiele przygód.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Wypracowania .. Pytania zawarte w teście.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Problematyka..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, także pracuje przy budowie Kanału, jest inżynierem.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Mapa witryny.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Do Pobrania Na Komputer Funkcje Kontakt OEmbed API Plan Szkolny Plany Cenowe Polityka Prywatności Społeczno .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?. Gebhr chciał przenocować.. nie nazywał Jej.. Czy rozpoznasz klub po mieście, z którego pochodzi?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Streszczenia lektur .. Mirusinda 4 lata temu.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Udostępnij Udostępnij wg Agadudzik14..

Rozwiąż test!Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Jakie zachowanie bardziej odzwierciedla „nooba" w grach z Roblox?. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .. Ściągi .. 2009-10-26 17:01:06; krótkie streszczenie z .„W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Edytuj elementy .. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Kreator: Stwórz swoją świąteczną sukienkę!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Gebhr chciał przenocować.. Co upewni Cię, że to .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. Zadaj pytanie Wypracowania.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeń„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach..

Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.

Polecamy na dziś .Geneza, czas i miejsce akcji.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.2.. DOTYCZĄCE LEKTURY W PUSTYNI I W PUSZCZY 2008-12-14 19:13:43; Kto ma plan wydarzeń lektury w pustyni i w puszczy?. Klasa 5 Polski.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Do świata z jakiego anime 2020 roku trafisz?Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Pytania .. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako .Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.. Podobne pytania.. 0 0 Odpowiedz.. Polub.. 2.Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Udostępnij.. Lektury; List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) REKLAMA.. Przeżyli oni wiele przygód.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt