Wypracowanie w pustyni iw puszczy klasa 5
5.Był pomysłowy i twórczy, kiedy błądzili po pustyni, wymyślił sposób na zbudowanie latawców, które mogłyby pomóc ich odnaleźć.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Praca klasowa z ,,w pustyni i w puszczy'' pomozesz?. Pytania.. Mirusinda 3 lata temu.. Urodził się w Port.. LiteraturaW pustyni i w puszczy; Test: W pustyni i w puszczy Test z lektury Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy" - opowiadanie o przygodzie Stasia i Nel Staś i Nel dotarli właśnie do miejsca, gdzie stał ogromny baobab.. Historia Stasia Tarkowskiego - chłopca, który pokonał lęk.. Jakim typem w klasie jesteś?. sciaga.Poza tym 6 z polaka w 5 klasie ?. Okazał się odpowiedzialnym opiekunem małej Nel.. 1.Wyobraź sobie,ze przeniosles sie w czasy stasa i nal.. Dzieci postanowiły, że będzie to świetna kryjówka i że drzewo na jakiś czas może stać się ich domem.Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..

Wypracowanie w pustyni i wpuszczy.

Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.W pustyni i w puszczy - test.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.W pustyni i w puszczy; W pustyni i w puszczy; Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy; Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30; Jakie strony opisują wygląd i zachwanie Stasia z ksiązki W pustyni i w puszczyWypracowanie w pustyni i wpuszczy.. Praca klasowa różni się od kartkówki.. Lektury szkolne.. 43 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady.. to jest test dla ucznie 5-tej klasy sprawdź swoje umiejętności w teście W PUSTYNI I W PUSZCZY =D.jacy byli główni bohaterowie?. Sprawdź, ile pamiętasz.. Zadaj pytanie Wypracowania.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest dla czytelnika lektury W pustyni i w puszczy..

wypracowanie spoko.

zadanie dodane 23 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika .Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści pt. „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Z jakiego przedmiotu będziesz pytany w najbliższym czasie.. Udostępnij.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Zanim przystąpiłam do omawiania lektury "W pustyni i w puszczy" uprzedziłam uczniów, że tym razem to oni będą mogli stanąć w roli nauczycieli.. Streszczenia lektur.. Faszodzie.. Ściągi.. Czytała to w 4 klasie teraz jestem w liceum a mam 14/20.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Z "W pustyni i w puszczy" Tematy wypracowań: I.. Do prowadzenia cyklu lekcji pt. "Podróżujemy ze Stasiem i Nel" zgłosiło się 5 uczniów z klasy Va, którzy już w fazie czytania książki przygotowywali się do tego zadania.Ile wiesz o lekturze „W pustyni i w puszczy"?. Ogólna wiedza literacka.. Znasz te książkę jak własną kieszeń.. Życzę miłego rozwiązywania.. W Republice Południowej Afryki.. Staś miał czternaście lat.. hah xDD śnisz.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison.. Nie było głównych bohaterów.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".

Twój miesiąc urodzenia zdradzi, jakiego będzies.. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. .Hejka więc miałam ten sprawdzian w tamtym roku i z tego co pamietam pytania były takie-Opisz postać Stasia Tarkowskiego pod względem charakteru-Wymień co najmniej 5 cech rozpoznawczych dla Nel-Wyjaśnji dlaczego Staś zachował taka a nie inną postawę w stosunku dla nel - wymień 2 miejsca odległych krajów do jakich udały sie dzieci-Jak nazywa się lek na febrę-Co mogło kierować .Wypracowania.. Jest angielką, jej tata to pan Rawlison, jeden z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. równiez przezywaz niesamowite przygody w afryce 2. jutro mam test więc czytam wszystko po kolei ;D także .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Mam napisać wypracowanie o lekturze ,, W pustyni i w Puszczy '' Czy bym chciałabym mieć takiego przyjaciela jak Staś TarkowskiKsiążka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

Wybiera się jeden temat i go opisuje - dotyczący książki.Test z lektury: „W pustyni i w puszczy".

9,042 wizyt.. Wspomnienie Nel o znalezieniu Kinga.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Zanim został zmuszony do samodzielnego tułania się po dzikich terenach, marzył o podobnych przygodach, wymyślał nieprawdopodobne sytuacje, w których .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Saidzie.. Był blondynem o niebieskich oczach.TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Rozwiąż test!Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. List Stasia do ojca (,,W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) Stwórz ściągę .Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. pu.i.wp.pl.. 0 głosów.. Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt W pustyni i w puszczy Urodził się i wychował w Port Saidzie pod opieką ojca Polaka.. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt